A-
|
A+
|
Homepage
|
Favorieten
|
NIEUWS, BLOG & FORUM
Alle onderwerpen
Overzicht van de onderwerpen op deze site
sluiten
Verzekeringen
autoverzekering
bestelautoverzekering
bootverzekering
caravanverzekering
inboedelverzekering
levensverzekering
motorverzekering
opstalverzekering
uitvaartverzekering
woonverzekering
zorgverzekering
Financiële diensten
sparen
deposito sparen
gouden handdruk
hypotheek
internetsparen
expirerende lijfrente
lening
pensioen
financieel adviseur zoeken
maximale hypotheek berekenen
banksparen
Overige veelbezochte pagina's
autoverzekeringen vergelijken
zorgverzekeringen vergelijken
libor rente tarieven
hypotheekrente
euribor rente
belastingen
werkgeversverklaring
maximale lening berekenen
financiële woordenlijst
inflatie info en cijfers
lijfrente berekenen
Community
laatste financiële nieuws
financieel forum
homefinance blog
Nieuws
Overzicht nieuwsberichten
Blog
Alle blogberichten
Forum
Laatste reacties
Erfpacht niet meer afkopen
Blogger
Jos Koets
(Financieel adviseur en schrijver)
Blogbericht van 02-02-2012 15:43
Als het aan de Amsterdamse wethouder Maarten van Poelgeest ligt, is het binnenkort niet meer mogelijk om de erfpacht voor 50 of 75 jaar af te kopen, aldus
bericht De Telegraaf
. Wat zijn de gevolgen als dit van toepassing wordt voor iedereen in Nederland? Ten eerste gaan de maandlasten van de huiseigenaar waarvan erfpacht van toepassing is omhoog. Ieder jaar moet er erfpacht betaald worden en deze zal jaarlijks nog stijgen ook. Bij hypotheken met NHG wordt de betaalde erfpacht in mindering gebracht van het inkomen. Het gevolg is een beduidend lagere hypotheek.
Hieronder een voorbeeld van iemand die 50.000 euro verdient, met een toetsrente van 5%.
Rente 5% zonder erfpacht
240000
Rente 5% met erfpacht € 1.000 per jaar
225000
Rente 5% met erfpacht € 2.000 euro per jaar
209500
Rente 5% met erfpacht € 3.000 euro per jaar
194000
Het voorstel wordt gedaan om “enorme” stijgingen van de erfpacht te voorkomen. Een flinke stijging van de erfpacht beïnvloed zeker de waarde van de woning. Deze wordt flink minder waard. Mensen met een afgekochte erfpacht hebben dit natuurlijk niet in de gaten. Deze gaan er van uit dat de erfpacht weer voor dezelfde periode kan worden afgekocht voor een redelijk bedrag. Er is nog iets waar rekening mee moet worden gehouden bij aflopende erfpacht bij hypotheken met NHG. Ik heb de tekst in de voorwaarden hieronder gezet:
1.11 Erfpachtovereenkomst
1.11.1 Uit de erfpachtovereenkomst dient de (resterende) duur van het recht van erfpacht te blijken
1.11.2 Indien de erfpachtovereenkomst is gesloten voor 1 januari 1992, mag de (resterende) duur van het recht van erfpacht niet korter zijn dan de helft van de looptijd van de lening, tenzij in de overeenkomst is opgenomen dat het recht van erfpacht na de (resterende) duur onvoorwaardelijk wordt verlengd.
Stel de termijn van de erfpacht loopt af in 2020 en de erfpachtovereenkomst is voor 1-1-1992 gesloten, dan is de maximale duur voor een hypotheek met NHG voor nieuwe kopers slechts 16 jaar (2020 -2012 x 2). U begrijpt wat er met deze woningen gaat gebeuren zolang NHG bestaat. Deze worden niet meer aantrekkelijk voor de markt. Ieder voordeel heeft zijn nadeel zou Cruijff zeggen. Bij een jaarlijks stijgende erfpacht, wordt feitelijk de waarde van de woning ook ieder jaar minder doordat de maandlasten jaarlijks stijgen. Misschien dat u alleen voordelen ziet betreffende het voorstel, dan verneem ik wel.
Jos Koets is bekend als financieel adviseur en schrijver van columns en boeken. Jos schrijft zijn blogberichten op persoonlijke titel. De informatie die Jos verstrekt in zijn blogberichten en/of reacties zijn niet bedoeld als persoonlijk financieel advies. Hij kan geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onvolledigheden of onjuistheden.
sparen zonder voorwaarden
Bank of Scotland
2,8%
WestlandUtrecht Bank
2,8%
Centraal Beheer Achmea
2,75%
MoneYou
2,75%
AT Bank
2,75%
LeasePlan Bank
2,73%
Volledig overzicht spaarrekeningen
deposito sparen
6 mnd - MoneYou
2,9%
1 jaar - GarantiBank
3,1%
2 jaar - AT Bank
3,45%
5 jaar - Anadolubank
4%
10 jaar - NIBC Direct
4,3%
20 jaar - Rabobank
4,4%
Volledig overzicht deposito's
Rentestanden
Euribor
ECB rente
kapitaalmarktrente
hypotheekrente
hypotheek
lening
internetsparen
deposito sparen
banksparen
nieuws
forum
blog
Effecten beperking hypotheekrenteaftrek 2013
Eigen risico in de zorg stijgt enorm in 2013
Stijging sparen in andere valuta
Zorgverzekeringen in 2012
Teveel roodstand in Nederland
volledig overzicht laatste financiële nieuws
geven banken nog euribor rente?
NHG problemen
Effecten beperking hypotheekrenteaftrek 2013
Overzicht kapitaalmarktrente (staatslening) jan 2011 tot nu
Politiek huisje (2)
volledig overzicht financieel forum
NHG problemen
Politiek huisje (2)
Politiek huisje (1)
Bespaartip: vakantieplannen
Kunduzakkoord (3)
volledig overzicht financieel blog
algemeen homepagina
|
disclaimer
|
sitemap
|
contact en werkwijze
|
adverteren
© 2003 - 2012 Copyright HomeFinance BV