A-
|
A+
|
Homepage
|
Favorieten
|
NIEUWS, BLOG & FORUM
Alle onderwerpen
Overzicht van de onderwerpen op deze site
sluiten
Verzekeringen
autoverzekering
bestelautoverzekering
bootverzekering
caravanverzekering
inboedelverzekering
levensverzekering
motorverzekering
opstalverzekering
uitvaartverzekering
woonverzekering
zorgverzekering
Financiële diensten
sparen
deposito sparen
gouden handdruk
hypotheek
internetsparen
expirerende lijfrente
lening
pensioen
financieel adviseur zoeken
maximale hypotheek berekenen
banksparen
Overige veelbezochte pagina's
autoverzekeringen vergelijken
zorgverzekeringen vergelijken
libor rente tarieven
hypotheekrente
euribor rente
belastingen
werkgeversverklaring
maximale lening berekenen
financiële woordenlijst
inflatie info en cijfers
lijfrente berekenen
Community
laatste financiële nieuws
financieel forum
homefinance blog
Nieuws
Overzicht nieuwsberichten
Blog
Alle blogberichten
Forum
Laatste reacties
Adviseurs verplicht gediplomeerd.
datum: 01-02-2012
Geen sluipwegen meer voor niet-gediplomeerde adviseurs
Het is altijd een heet hangijzer geweest binnen de financiële branche: mag iemand die (nog) niet over alle diploma's beschikt, een consument adviseren in financiële producten?
Veel mensen vinden van niet. Als we het vergelijken met zorg en gezondheid: hoe zou u het vinden als de doktersassistente een ingrijpende operatie bij u uitvoert?
Nu nog vrij bepaald
Nu is het in de financiële dienstverlening nog zo geregeld dat een adviseur niet verplicht hoeft te beschikken over de benodigde diploma's die de kennis waarborgen om goed en adequaat te kunnen adviseren. Door bijvoorbeeld een collega die wel over alle diploma's beschikt de adviezen te laten controleren en goedkeuren, kan een adviseur nu nog adviseren zonder dat deze over alle benodigde diploma's beschikt.
Ingrijpen door de minister
Maar minister De Jager van Financien wil dat veranderen. In een
brief aan de tweede kamer
geeft hij aan de regeling te willen veranderen. Hij vindt het belangrijk dat iedere consument die een advies krijgt, altijd geadviseerd wordt door een vakbekwame en
gediplomeerde adviseur
. Hij geeft er de voorkeur aan dit in de wet vast te leggen, zodat consumenten niet allerlei registers of zoektochten hoeven uit te voeren om te weten te komen of de adviseur gediplomeerd is.
Dit betekent uiteindelijk: geen diploma, verboden te adviseren.
Permanente educatie
Ook het traject wat waarborgt dat adviseurs na het bepalen van hun diploma ook hun kennis en vaardigheden bijhouden, zal als het aan de minister ligt, aangepast worden. Dit traject, de permanente educatie, houdt nu in dat er gemiddeld eenmaal per 1 a 2 jaar een opfrisdag verplicht gevolgd moet worden, waarin relevante nieuwe ontwikkelingen worden behandeld. Probleem daarbij is echter wel vaak dat de inhoud van deze opfriscursussen vaak 2 tot 3 jaar achterloopt op de recente ontwikkelingen.
Daarom wil de minister binnen de permanente educatie een hertoetsing gaan opnemen die meer de nadruk zal leggen op de kennis zoals die benodigd is op het moment van hertoetsing. Niet alleen moet de adviseur permanent aan kunnen tonen goed op de hoogte te zijn van de recente ontwikkelingen die impact hebben op de advisering, dit wordt ook nog eens getest door regelmatig een hertoets af te nemen. Die hertoets zal dan meer dan nu gebaseerd worden op de recente ontwikkelingen en minder op ontwikkelingen die reeds enkele jaren eerder hebben plaatsgevonden.
Al met al behoorlijke wijzigingen, waarop veel adviseurs wellicht niet zullen zitten te wachten. Maar aan de andere kant, het zal het imago en het kwaliteit van adviseren in de financiële dienstverlening in ieder geval zeker niet schaden.
Aangemaakt door Hans op 01-02-2012 15:26
Dat werd tijd. Goed voor de consument. En goed voor de onafhankelijke adviseur. Om een level playing field tussen banken, grote ketens en de alleen werkende financieel adviseurs (zoals ik) te doen ontstaan, is het natuurlijk belachelijk dat er in onze branche nog heel veel mensen advies geven die daarvoor niet de juiste papieren hebben. Nu nog transparantie met betrekking tot de kosten bij alle partijen (dus ook banken en direct writers) en we komen ergens.
H
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door DTE op 06-02-2012 12:18
Gaat dit ook voor de mensen tellen die bij verzekeraars werken? Zij zijn vaak de adviseur van de adviseur, maar hebben geen direct klantcontact, uitgezonderd de direct-writers.
Wat mij betreft kan het strak genoeg worden aangezet. De diploma's worden steeds meer waard :)
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door Bart op 02-02-2012 17:18
Helemaal mee eens Hans!
Reageer op deze reactie
1
sparen zonder voorwaarden
Bank of Scotland
2,8%
WestlandUtrecht Bank
2,8%
Centraal Beheer Achmea
2,75%
MoneYou
2,75%
AT Bank
2,75%
LeasePlan Bank
2,73%
Volledig overzicht spaarrekeningen
deposito sparen
6 mnd - MoneYou
2,9%
1 jaar - GarantiBank
3,1%
2 jaar - AT Bank
3,45%
5 jaar - Anadolubank
4%
10 jaar - NIBC Direct
4,3%
20 jaar - Rabobank
4,4%
Volledig overzicht deposito's
Rentestanden
Euribor
ECB rente
kapitaalmarktrente
hypotheekrente
hypotheek
lening
internetsparen
deposito sparen
banksparen
nieuws
forum
blog
Effecten beperking hypotheekrenteaftrek 2013
Eigen risico in de zorg stijgt enorm in 2013
Stijging sparen in andere valuta
Zorgverzekeringen in 2012
Teveel roodstand in Nederland
volledig overzicht laatste financiële nieuws
geven banken nog euribor rente?
NHG problemen
Effecten beperking hypotheekrenteaftrek 2013
Overzicht kapitaalmarktrente (staatslening) jan 2011 tot nu
Politiek huisje (2)
volledig overzicht financieel forum
NHG problemen
Politiek huisje (2)
Politiek huisje (1)
Bespaartip: vakantieplannen
Kunduzakkoord (3)
volledig overzicht financieel blog
algemeen homepagina
|
disclaimer
|
sitemap
|
contact en werkwijze
|
adverteren
© 2003 - 2012 Copyright HomeFinance BV