A-
|
A+
|
Homepage
|
Favorieten
|
NIEUWS, BLOG & FORUM
Alle onderwerpen
Overzicht van de onderwerpen op deze site
sluiten
Verzekeringen
autoverzekering
bestelautoverzekering
bootverzekering
caravanverzekering
inboedelverzekering
levensverzekering
motorverzekering
opstalverzekering
uitvaartverzekering
woonverzekering
zorgverzekering
Financiële diensten
sparen
deposito sparen
gouden handdruk
hypotheek
internetsparen
expirerende lijfrente
lening
pensioen
financieel adviseur zoeken
maximale hypotheek berekenen
banksparen
Overige veelbezochte pagina's
autoverzekeringen vergelijken
zorgverzekeringen vergelijken
libor rente tarieven
hypotheekrente
euribor rente
belastingen
werkgeversverklaring
maximale lening berekenen
financiële woordenlijst
inflatie info en cijfers
lijfrente berekenen
Community
laatste financiële nieuws
financieel forum
homefinance blog
Nieuws
Overzicht nieuwsberichten
Blog
Alle blogberichten
Forum
Laatste reacties
Stop verkoop verzekeringen Quantum Leben
datum: 17-08-2010
Toezichthouder Liechtenstein stelt bewindvoerder aan bij Quantum Leben
Het is voorlopig niet meer mogelijk om verzekeringen af te sluiten bij de Liechtensteinse verzekeraar Quantum Leben. De Liechtensteinse toezichthouder FMA heeft per 16 augustus 2010 een tijdelijke productiestop opgelegd ter bescherming van de belangen van de mensen die al een verzekering hebben bij Quantum Leben AG. De maatregel is nodig omdat er volgens de FMA onduidelijkheden zijn over het voldoen aan de kapitaalseisen door Quantum Leben AG.
In Nederland wordt Quantum Leben AG vertegenwoordigt door TAF. TAF heeft in reactie op het bericht bekendgemaakt dat het voorlopig geen verzekeringen meer onder zal brengen bij Quantum Leben. Omdat TAF ook samenwerkt met Ace Europe, kan TAF echter gewoon doorgaan met hun activiteiten. De overeenkomsten tussen de huidige polishouders en Quantum Leben AG blijven ongewijzigd in stand.
Bron:
AFM
Aangemaakt door
Roland (HF)
op 17-08-2010 14:35
We zijn blij dat Jos Koets vanaf vandaag middels blogberichten het nieuws zal gaan volgen. En het eerste bericht gaat toevallig over....
http://www.homefinance.nl/algemeen/blog/verzekeringsstop-quantum.asp
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door Hans op 17-08-2010 14:12
Hallo Marc. Ik heb vandaag her en der wat rondgekeken. Dat ACE lijkt wel een stabiele partij te zijn. In ieder geval geen kleine jongen en een prima rating. Laten we hopen dat op korte termijn vanuit welke toezichthouder dan ook hier even goed ingedoken wordt zodat consumenten en adviseurs kunnen bepalen wat het risico is van het afsluiten van een verzekering bij TAF. Ik kies voorlopig nog voor Reaal. Ook zeer scherp en toch een wat beter gevoel bij. Je hebt uiteraard gelijk ivm je opmerking over de NL verzekeraars, maar ik heb het idee dat de overheid die niet zo maar zal laten klappen. Dat ligt anders bij verzekeraars uit het buitenland en helemaal bij landen als Liechtenstein (IJsland, Luxemburg, etc.etc.).
H
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door Herman op 17-08-2010 10:50
Op de website van assurantiemagazine is een reactie van TAF te lezen.
"Quantum Leben AG voldoet aan de eisen die worden gesteld aan een in Nederland acterende verzekeraar. De Liechtensteinse toezichthouder heeft echter op een aantal punten aanvullende regelgeving", aldus TAF, dat aangeeft dat het besluit geen gevolgen heeft voor lopende polissen. Quantum mag van de FMA met onmiddellijke ingang geen polissen meer sluiten.
"Het gaat om een tijdelijke maatregel", zegt TAF-directeur David Jongeleen. Quantum en de FMA zijn het niet eens over de wijze waarop de solvabiliteit berekend moet worden. "Totdat die discussie is opgelost, brengen wij onze polissen onder bij andere risicodragers." TAF werkt ook met Ace Europe, die volgens Jongeleen goed is voor het merendeel van alle TAF-polissen, en met enkele herverzekeraars.
Ik vind dit eerlijk gezegd onvoorstelbaar. TAF (via o.a. ook NHP) brengt met ongelofelijk veel bombarie overlijdensrisicoverzekeringen op de markt met superscherpe tarieven. Iedereen twijfelt aan de constructie en de verzekeraars die werkelijk het risico dragen (Liechtensteinse partij, onduidelijkheid vanaf het begin) maar dat wordt afgedaan als stemmingmakerij en onzin. En werkelijk nog maar een paar jaar later begint het gerommel al weer... Laten we hopen dat dit niet gaat leiden tot een faillisement of zo, want dat zal het vertrouwen van de consument in de financiele wereld (en de toezichthouders!!) verder schaden. Om te janken dit!
Groeten van Herman
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door Hans op 17-08-2010 11:13
Ik ben het 100% met je eens. Ik ben blij dat ik nooit een polis bij die club gesloten heb. Dat heeft me weliswaar klanten gekost, maar zorgt er tevens voor dat ik nu geen gezeik heb met bestaande klanten. Het blijft onvoorstelbaar dat dit soort partijen (onder Liechtensteins toezicht? Goh, ik krijg een deja vu...) in Nederland actief mag zijn. Er zullen ongetwijfeld witte raven onder deze aanbieders te vinden zijn, maar van mij mag de regelgeving veel en veel strenger. Het belangrijkste voor de financiele wereld is om het vertrouwen terug te krijgen. Dan helpen dit soort nieuwtjes niet.
Reageer op deze reactie
Aangemaakt door Marc S op 17-08-2010 13:24
Weten jullie iets over dat ACE? Ik lees overal dat ACE een verzekeringsmaatschappij is met een prima rating en goede reputatie, maar ik begin overal aan te twijfelen. En is ACE ook werkelijk de verzekeraar of een dochterbedrijfje dat wellicht wat minder solvabel is? Ik adviseer wel producten van T@F (vanwege de scherpe premies, dat geef ik toe) en heb gelukkig altijd ACE als verzekeraar. Ik hoor graag of mensen meer informatie hebben zodat ik kan bepalen of ik T@F nu helemaal links moet laten liggen of dat ik gerust deze producten kan adviseren.
Overigens: we doen nu net of de Nederlandse verzekeraars zo stabiel zijn. Als de staat niet had ingegrepen, was een flink aantal Nederlandse verzekeraars nu allang failliet geweest!!
1
Rentestanden
Euribor
ECB rente
kapitaalmarktrente
hypotheekrente
hypotheek
lening
internetsparen
deposito sparen
banksparen
nieuws
forum
blog
Vergelijkingssites onderzocht door NMa
Spaarrente daalt
Adviseurs verplicht gediplomeerd.
Spaargeld meer aangebroken
Beperking hypotheek raakt vooral startende koper
volledig overzicht laatste financiële nieuws
Spaarrente daalt
geven banken nog euribor rente?
Spaargeld naar andere munten?
De Jager geeft antwoord
Tussenpersoon compleet overbodig?
volledig overzicht financieel forum
Moet de wettelijke rente niet eens omlaag?
Spaargeld naar andere munten?
De Jager geeft antwoord
Geldwinkel komt er toch aan
Wet Koets
volledig overzicht financieel blog
algemeen homepagina
|
disclaimer
|
sitemap
|
contact en werkwijze
|
adverteren
© 2003 - 2012 Copyright HomeFinance BV