A-
|
A+
|
Homepage
|
Favorieten
|
NIEUWS, BLOG & FORUM
Alle onderwerpen
Overzicht van de onderwerpen op deze site
sluiten
Verzekeringen
autoverzekering
bestelautoverzekering
bootverzekering
caravanverzekering
inboedelverzekering
levensverzekering
motorverzekering
opstalverzekering
uitvaartverzekering
woonverzekering
zorgverzekering
Financiële diensten
sparen
deposito sparen
gouden handdruk
hypotheek
internetsparen
expirerende lijfrente
lening
pensioen
financieel adviseur zoeken
maximale hypotheek berekenen
banksparen
Overige veelbezochte pagina's
autoverzekeringen vergelijken
zorgverzekeringen vergelijken
libor rente tarieven
hypotheekrente
euribor rente
belastingen
werkgeversverklaring
maximale lening berekenen
financiële woordenlijst
inflatie info en cijfers
lijfrente berekenen
Community
laatste financiële nieuws
financieel forum
homefinance blog
Nieuws
Overzicht nieuwsberichten
Blog
Alle blogberichten
Forum
Laatste reacties
Strengere regels aan tophypotheken
datum: 21-04-2010
Minister de Jager volgt voorstel AFM tot beperking van leencapaciteit
Demissionair minister van Financiën de Jager gaat de regels rond tophypotheken aanscherpen. De Jager neemt een voorstel van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over. Belangrijkste element is het beperken van de maximale lening tot 112% van de aankoopwaarde van de woning. Mocht de hypotheek hoger zijn dan de waarde van de woning, dan moet het deel dat hoger is binnen zeven jaar zijn afgelost of worden gedekt met opgebouwd vermogen. Hypotheken met Nationale Hypotheekgarantie vallen buiten deze nieuwe regel.
Een andere belangrijke wijziging is dat de AFM wil dat in de toekomst ook beter rekening wordt gehouden met de samenstelling en het budget van het huishouden. Gezinnen met kinderen zouden - vanwege de hogere kosten van levensonderhoud - minder moeten kunnen lenen en eenpersoonshuishoudens juist meer. Op dit moment wordt bij het bepalen van de maximale hypotheek uitgegaan van de zogeheten Nibud-norm waarbij geen verschil gemaakt wordt naar huishoudtype.
De eerste reacties op de plannen van de Jager zijn negatief: zowel vanuit de sector als vanuit de politiek klinken veel kritische geluiden. Zo vreest de Nederlandse Vereniging van Banken dat dit voorstel de doorstroming in de woningmarkt zal belemmeren. Bovendien wijzen ze erop dat er in Nederland weinig betalingsproblemen en gedwongen verkopen zijn. De Consumentenbond noemt de plannen van de AFM buiten proportie. Ze zijn bedoeld om betalingsproblemen te voorkomen, maar zullen juist leiden tot problemen, aldus de bond. Voor een gewone huizenkoper kunnen de netto lasten met ruim 12 procent stijgen, heeft de Consumentenbond berekend. In de Tweede Kamer is er steun om het verstrekken van te hoge hypotheken tegen te gaan, maar er worden kritische kanttekeningen geplaatst bij de nieuwe regels. ''Het hebben van kinderen kan geen criterium zijn'', stelt CDA-Kamerlid Elly Blanksma. Ze wijst erop dat criteria te handhaven moeten zijn. Ook andere partijen in het parlement tonen zich kritisch.
Bron: ministerie van Financiën, NU.nl
Rentestanden
Euribor
ECB rente
kapitaalmarktrente
hypotheekrente
hypotheek
lening
internetsparen
deposito sparen
banksparen
nieuws
forum
blog
Adviseurs verplicht gediplomeerd.
Spaargeld meer aangebroken
Beperking hypotheek raakt vooral startende koper
Pensioenfondsen moeten gaan korten
Huizenverkopen weer verder omlaag
volledig overzicht laatste financiële nieuws
Verplichte diploma adviseurs
Die gruwelijke flitskredieten
Huizenverkopen weer verder omlaag
Adviseurs verplicht gediplomeerd.
Hypotheekrenteverschillen
volledig overzicht financieel forum
Verplichte diploma adviseurs
Die gruwelijke flitskredieten
Erfpacht niet meer afkopen
Hypotheekrenteverschillen
LeasePlan Bank prijst zichzelf uit de markt
volledig overzicht financieel blog
algemeen homepagina
|
disclaimer
|
sitemap
|
contact en werkwijze
|
adverteren
© 2003 - 2012 Copyright HomeFinance BV