Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogFinancierings Belofte van Florius helpt bij huis kopen
Hypotheekverstrekker Florius is gestart met een experiment: De Florius Financierings Belofte. De wát? Financieringsbelofte... de belofte om te financieren. Handig als je op zoek bent naar een huis om te kopen: dat je al zeker weet wat je aan hypotheek kunt krijgen.
In de huidige huizenmarkt is het bikkelen als je een huis zoekt. Voor interessante huizen zijn veel gegadigden en moet je snel kunnen schakelen om kans te maken op die woning. Het is helemaal niet handig als je na een bezichtiging eerst nog moet onderzoeken of je die woning wel kunt betalen. Dat bedachten ze bij Florius dus ook en komen daarom met een oplossing: deze Financierings Belofte.
Van te voren lever je al je inkomensstukken aan, waardoor de geldverstrekker je vooraf 100% zekerheid kan geven wat je op jouw inkomen maximaal aan hypotheek kunt krijgen. Ze hebben je inkomen gecheckt en je verplichtingen, twee belangrijke onderdelen in een hypotheekbeoordeling.
Heb jij je schoenen al aan om naar je tussenpersoon te rennen voor een Florius Financierings Belofte? Wacht heel even! Waar woon je? Ze gaan het eerst als experiment doen in een beperkt gebied: zo grofweg tussen Amersfoort en Enschede. De rest van Nederland moet nog een tijdje wachten: het experiment loopt tot eind dit jaar en wordt dan geëvalueerd.
Overigens is het idee van Florius ook weer niet heel nieuw. Bij NHP hebben ze al een tijd de NHP Hypotheektoezegging in het aanbod. Dat werkt op dezelfde manier. Het enige verschil is dat NHP geen geldverstrekker is en dus ook weer niet echt kan beloven. Maar - met de bak ervaring die daar zit in het regelen van hypotheken kunnen zij héél goed beoordelen wat er wel en niet mogelijk is.
Het enige dat nog niet beoordeeld is: het onderpand. Ze kunnen de hypotheek 100% beloven als ze het onderpand nog niet kennen. De waarde van het huis dat je koopt moet wel matchen met het bedrag dat je ervoor betaalt. Doe jij een bod dat hoger ligt dan de marktwaarde van de woning, dan kan er alsnog een probleem ontstaan.
Dat is logisch en daar kunnen ze ook niet omheen. Hoeveel hypotheek er verstrekt wordt is immers mede afhankelijk van de waarde van de woning. Betaal jij € 300.000 voor een huis dat maar € 275.000 waard blijkt te zijn, dan gaat Florius je dus geen € 300.000 hypotheek geven. Oók niet als je inkomen daarvoor echt wel genoeg is.
Dat maakt dat het - óók met zo'n belofte of toezegging op zak - nog steeds niet slim is om een bod uit te brengen zonder financieringsvoorbehoud in de ontbindende voorwaarden. Ook al weet je zeker wat je op inkomen kunt lenen, zolang het huis niet getaxeerd is weet je niet zeker of het ook goed gaat met de waarde van de woning.
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.