Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogConsumentenbond raad aankopen buiten EU voor veel spullen af
Wil je geld besparen? Dan koop je toch alles wat je niet heel snel nodig hebt lekker op AliExpress? Alles is daar spotgoedkoop en als je er niet mee zit dat de arbeidsomstandigheden twijfelachtig zijn, het milieu belast wordt door het vervoer van al die aankopen... waarom dan niet?
Eerlijk is eerlijk, ik heb ook weleens wat gekocht bij AliExpress. Niet vaak, omdat ik toch wel een beetje zo ben dat als ik iets koop - dat ik het graag zo snel mogelijk in huis wil hebben. Zoals de bestelling die we hier afgelopen vrijdagmiddag deden bij Bol.com - met bezorging vrijdagavond. Heel bijzonder vind ik dat nog steeds.
Het verrast me ook niet dat de Consumentenbond nu komt met het advies om bepaalde spullen niet buiten de Europese Unie te kopen. Oftewel: niet bij AliExpress, maar ook niet bij Wish en misschien ook maar beter niet bij Amazon of Ebay. Simpelweg omdat die producten vaak niet veilig blijken te zijn.
Ze noemen dan ook specifieke artikelen die je beter maar binnen de EU kunt aanschaffen: sieraden, cosmetica, kleding, speelgoed en elektrische apparaten. De bond testte 250 producten, daarvan was er bij 165 iets mis. Zo! En wat voor misstanden zijn dat dan?
Bron: Consumentenbond
Best confronterend toch? Misschien weet je het diep in je hart wel: als het zó goedkoop is kan het bijna niet goed zijn. Of in elk geval niet voldoen aan de Europese veiligheidseisen - en die zijn er natuurlijk niet voor niets.
Oh en het CE-kwaliteitsmerk dat aangeeft dat iets voldoet aan de Europese eisen... dat wordt óók door de Chinezen nagemaakt. Dus ook dat merkje betekent niet dat iets dat uit China komt opeens wel veilig is. Dat je het even weet.
Persoonlijk ga ik voor goedkope spulletjes liever naar de Action of Big Bazar. Ik neem even aan dat daar alleen EU-goedgekeurde spullen liggen - al zijn ze ook daar soms ongeloofwaardig goedkoop. De kwaliteit is dan ook, dat weet je van tevoren, niet altijd geweldig. Hoeft geen probleem te zijn, afhankelijk van wat je koopt, als goedkoop dan maar niet bekent dat het gevaarlijk is!
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.