Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogEen tweede hypotheek lijkt eenvoudig, maar er moet toch veel geregeld worden
De coronacrisis heeft er voor gezorgd dat heel veel huizenbezitters zelf zijn gaan klussen aan hun koopwoning. Veel "kleine werkzaamheden" kan een huizenbezitter zelf doen. Je moet daar dan wel tijd voor vrij maken. Dit laatste is normaal gesproken meestal het probleem. Maar in de maanden maart, april en mei - toen bijna iedereen thuis moest werken - was er ineens wel de tijd om even de tuin op te knappen of de woning een verfbeurt te geven. Maar ook grotere klussen zijn zo zien massaal aangepakt: het aantal afgesloten tweede hypotheken is namelijk de laatste maanden sterk gestegen.
Vanwege de hoge huizenprijzen besluiten veel huizenbezitters om niet te gaan verhuizen. In mijn blog "Let op: hypotheekregels bij verhuizing" kon u lezen hoe een alleenstaande een andere koopwoning koopt. Dat is op zich niets bijzonders maar er komen toch heel wat aandachtspunten om de hoek kijken. Zo moet de lopende hypotheek fiscaal gezien worden meegenomen en mag de looptijd niet worden verlengd. Bovendien wordt de maximaal te verkrijgen hypotheek lager omdat deze niet getoetst kan worden op een duur van 30 jaar. Een simpele verhuizing naar een andere woning is eigenlijk een complex verhaal geworden.
Veel mensen kiezen nu dus voor het verbouwen van hun bestaande woning. In deze blog gaat een alleenstaande een grote verbouwing doen (uitbouw etc.) van 50.000 euro. Hij sluit hiervoor een tweede hypotheek. Let op: er komen ook bij het sluiten van een tweede hypotheek kosten om de hoek kijken (globaal al snel 4.000 euro!). Denk hierbij aan kosten voor het regelen van de hypotheek, taxatiekosten, kosten voor Nationale Hypotheek Garantie en notariskosten.
Deze alleenstaande heeft in 2013 een annuïteiten hypotheek afgesloten van 120.000 euro. Het resterende hypotheekbedrag van deze annuïteiten hypotheek is in 2020 nog 98.000 euro. Voor de verbouwing wordt bij dezelfde bank een tweede hypotheek (ook een annuïteitenhypotheek) afgesloten. Deze mag gewoon een looptijd van 30 jaar hebben. De betaalde hypotheekrente voor deze hypotheek is gewoon fiscaal aftrekbaar.
Het volgende is dan van toepassing:
Er zijn wel enkele attentiepunten. De tweede hypotheek kan alleen verkregen worden als de waarde van de woning na verbouwing minimaal 152.000 euro is. En natuurlijk moet het inkomen ook voldoende zijn om de hypotheeklasten te kunnen betalen. De bank / hypotheekadviseur moet dus - net als bij een normale "eerste hypotheek" - weer allerlei dingen in kaart brengen en checken!
Het verbouwingsbedrag wordt door de bank in een depot klaargezet. Door middel van het overleggen van bonnen komt het bedrag vrij. Het depot zorgt er voor dat de bank zeker weet dat het geld gebruikt wordt voor de verbouwing.
Even een tweede hypotheek afsluiten om je woning op te knappen lijkt simpel. In werkelijkheid moet er heel wat werk worden verricht...
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.