Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogNóg een nieuwe vergelijker op HomeFinance!
Gisteren vertelde ik over de nieuwe vergelijking van energieprijzen op HomeFinance.nl. Vandaag... hebben we alweer een nieuwe tool voor je: een handige vergelijking van online brokers, voor als je aan de slag wilt gaan met beleggen. Twee prachtige toevoegingen aan onze website, al zeg ik het zelf.
Met HomeFinance hebben we al sinds 2003 we talloze mensen geholpen met het in beeld brengen van:
Daarnaast staat op onze site héél veel informatie over al deze onderwerpen - met daarbij ook veel aandacht voor belastingen en geld besparen. En last but not least: we houden je op de hoogte van nieuws over geldzaken en schrijven blogs met onze visie daarop.
Vorig jaar is HomeFinance.nl overgenomen door een nieuwe eigenaar: Finckers. Sindsdien hebben we het aantal onderwerpen nog verder uitgebreid, met bijvoorbeeld veel aandacht voor het verduurzamen van de je huis en het vergelijken van energietarieven.
Nu is daar dan dus ook een vergelijker van online brokers bij gekomen. Daar zijn er in de loop van de jaren nogal wat van opgekomen in de markt voor beleggen, en de verschillen zijn groot. Wil jij zelf beleggen via zo'n broker, dan is het slim om ze goed naast elkaar te zetten voordat je een keuze maakt.
We gaan geen beleggingsadvies geven. Of in ieder geval: ik zeker niet, want ik ben geen beleggingsadviseur of -expert. Soms roep ik er wel wat over en zal dat blijven doen. Zelf heb ik wel wat aandelen, maar dat stelt bijzonder weinig voor. Ik kijk er ook niet naar om: op een x-moment heb ik die aangeschaft en eigenlijk zie ik alleen bij het doen van m'n belastingaangifte wat de waarde is. Een prototype passieve belegger ben ik.
Als je nog nooit iets met beleggen gedaan hebt zul je zien dat de vergelijker boordevol termen staat die jou niets zeggen. Ik kan ze ook niet allemaal zo even uit de losse pols uitleggen. Om je te helpen gaan we je dan ook veel informatie geven over beleggen. Die informatie is in opbouw, dus zal in de komende tijd gevuld worden.
Ik hoop eigenlijk dat ik het niet hoef te zeggen, dat je het wel weet. Maar voor de zekerheid:
Beleggen brengt risico's met zich mee. U kunt uw inleg verliezen. De waarde van uw beleggingen is mede afhankelijk van de ontwikkelingen op de financiële markten. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.
Het is gewoon belangrijk om te realiseren dat beleggen risico's met zich meebrengt. Dat het een tijdje heel goed kan gaan met koersen, maar dat die ook kunnen instorten. Dat het dus prima zo kan uitpakken dat jouw beleggingen op een x-moment veel minder waard zijn dan het bedrag dat je erin hebt gestopt.
De andere kant van die medaille is dat je er ook hele mooie winsten mee kunt behalen, een rendement dat vele malen hoger is dan de spaarrente. Ik ben duidelijk niet tegen beleggen (ik doe het zelf immers ook) - wel tegen ondoordacht beleggen met geld dat je niet kunt missen. Houd dat in beeld als je er iets mee wilt doen!
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.