Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogGeïnteresseerden haken vaak af bij aankoop nieuwbouw
Het demissionaire kabinet heeft het meerdere keren geroepen dat er een miljoen huizen gebouwd moeten worden. Volgens WoningbouwersNL is dit aantal te laag en moet dit twee miljoen worden. Dit is dus een verdubbeling terwijl één miljoen eigenlijk al niet haalbaar is.
Welke argumenten zijn er voor deze twee miljoen woningen?
Het bovenstaande is leuk, maar uit de praktijk blijkt dat een miljoen woningen bouwen al zeer moeilijk is. Dit jaar komt het aantal bouwvergunningen op 60.000. Dat is ver onder de 100.000 die woonminister Hugo de Jonge nastreeft. Het tekort aan woningen is volgens de kenners opgelopen tot 400.000.
Aan de andere kant groeit de bevolking en is er een flinke immigratiestroom. Even wat getallen:
Ik merk vanuit de praktijk dat mensen wel interesse hebben in een nieuwbouwwoning maar na lang denken / overwegen het toch niet doen. Ze geven dan terecht de volgende argumenten:
Zolang aannemers en verkopende makelaars niet voor meer duidelijkheid zorgen in de koopaanneem overeenkomsten zullen steeds meer mensen afhaken bij de overweging om een nieuwbouwwoning te kopen.
Waarom niet eerst de bouwvergunning regelen en dan een koopaanneem overeenkomst laten tekenen? Nu staat er vaak dat er nog een omgevingsvergunning geregeld moet worden binnen bijvoorbeeld 9 maanden. Kopers moeten dan een renteaanbod gaan regelen dat minimaal 9 maanden geldig is (liefst 12 maanden).
Bovendien hebben de kopers van de nieuwbouwwoning dan nog geen zekerheid dat de bouw daadwerkelijk doorgaat. Zij gaan wel kosten maken door de hypotheek te regelen.
Het is dus leuk om een streefgetal te hebben met betrekking tot het bouwen van nieuwbouwwoningen. We hebben er alleen niets aan als er geen animo is om ze te kopen!
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.