Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogWat is die wet en wat betekent de afschaffing?
Gisteren heb ik jullie even uitgelegd hoe het eigenwoningforfait werkt. Want hey, dat Rutte III dat forfait wil verlagen, dat kun je alleen plaatsen als je de werking snapt. Aan het eind van die blog riep ik al dat er nog een addertje was: het afschaffen van de Wet Hillen. Daarover vandaag meer.
Ze noemen het ook wel de 'wet ter bevordering van het financieren van de eigen woning met eigen middelen'. Okay.... de bedoeling van de wet is dus dat mensen zoveel mogelijk hun hypotheek aflossen. Daarin werden we vroeger tegengehouden door de bijtelling van dat eigenwoningforfait. Een gevoelsmatige kwestie: een bijtelling wilde men niet, dus hield men een hypotheek aan. Daarom heeft mijnheer Hillen een wet bedacht die ervoor zorgt dat je nooit op een bijtelling uitkomt. Heb je minder aftrek dan de hoogte van je eigenwoningforfait, dan krijg je een extra aftrekpost om per saldo op nul uit te komen. Kortom: niets hield je tegen om lekker je hypotheek af te lossen. Een extra aftrekpost is immers lekker meegenomen!
Maar toen kwam de verplichting voor nieuwe hypotheken vanaf 2014 om altijd af te lossen. Aflossingsvrij kan niet meer voor wie zo'n hypotheek nog niet had. Zou dat niet botsen met de Wet Hillen dan? Kennelijk vonden de coalitiepartijen van wel, want in het regeerakkoord schrijven ze: "De wet ter bevordering van het financieren van de eigen woning met eigen middelen wordt door de in 2014 ingevoerde aflossingsverplichting onhoudbaar. De regeling wordt in 20 jaar uitgefaseerd."
Heel woningbezittend Nederland op de achterste benen, dus hebben ze die 20 jaar op het laatste moment aangepast naar 30 jaar. Hoe ze die uitfasering voor zich zien, geen idee. Zal vast wel tot Prinsjesdag 2018 duren voor we daar details van horen.
Veel mensen zijn dus boos over het afschaffen van de Wet Hillen. Snap ik wel. Heb je braaf je hypotheek volledig afgelost, in de veronderstelling dat je dan door die extra aftrekpost geen belasting hoefde te betalen over je eigen huis.... vliegt die aftrekpost er opeens uit! Nou ja, opeens... in een periode van 30 jaar. Loopt iedereen te roepen dat we onze hypotheek moeten aflossen, zo snel als we kunnen - plakken ze er gewoon even een nadeel aan vast.
Toch is het ook wel te volgen. Het gaat bij zo'n coalitievorming simpelweg om inkomsten en uitgaven. Een huishoudboekje in enorme bedragen. Als over een jaar of 30 heel veel hypotheken zijn afgelost (omdat dit moest sinds 2014) zou de overheid via het eigenwoningforfait mooi geld kunnen binnenharken. De Wet Hillen gooit dan roet in het eten, dus daar willen ze vanaf. Afschaffen dus... maar wel in babysteps!
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.