Vragen? Bel ons: 088-22 77 344
donderdag 23 augustus 2018, 10:18
#sparen #belasting

Volgend jaar gaat het belastingtarief op spaargeld omlaag. Dit wordt officieel pas bekend op Prinsjesdag, maar De Telegraaf heeft dit uitgerekend.

Vermogensrendementsheffing over vastgesteld rendement

De belasting die geheven wordt over vermogen (in box 3) is afhankelijk van de hoogte van het vermogen. De eerste € 30.000 is vrijgesteld, daarboven gaat het belastingsysteem uit van een verdeling over sparen en beleggen. Naarmate het vermogen groter is wordt een groter deel ervan toegerekend aan 'beleggen'. 

Sparen nu 0,36%, wordt 0,13%

Over het deel dat wordt toebedeeld aan sparen wordt op dit moment een rendement van 0,36% berekend. Volgens de berekening van De Telegraaf gaat dat in 2019 fors omlaag naar 0,13%. Dat is nog altijd meer dan de huidige spaarrente bij de grootbanken (0,03%, maar ruim lager dan de hoogste spaarrente op dit moment). 

Betalen over beleggingsrendement zonder te beleggen

Ondertussen betaalt de spaarder met meer dan € 30.000 ook altijd voor een deel belasting over beleggingsrendement. Ongeacht of er wel of niet beleggingen in het vermogen zijn opgenomen.

Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.