Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogNVM: gekte huizenmarkt is over hoogtepunt heen
De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) laat aan het begin van dit nieuwe kwartaal zien hoe het ervoor staat op de huizenmarkt. Het lijkt er volgens NVM-baas Ger Jaarsma op dat de gekte wel over het hoogtepunt heen is.
“De krapte op de woningmarkt houdt aan. Toch neemt de gekte verder af” - is de conclusie van Jaarsma. “In het eerste kwartaal van 2019 zijn er 3,2% minder woningen van eigenaar gewisseld dan in datzelfde kwartaal in 2018. Het aantal verkopen stabiliseert en we bereiken ‘het nieuwe normaal’.”
Voor veel kopers is het plafond van wat ze kunnen betalen voor een woning bereikt. Meer bieden is niet mogelijk, dus stijgen de prijzen minder hard. Nieuwbouwwoningen worden hierdoor voor veel mensen te duur - daardoor wordt er minder nieuwbouw verkocht dan in het eerste kwartaal van vorig jaar. De gemiddelde prijs van een nieuwbouwhuis ligt voor heel Nederland inmiddels op € 369.000, maar kijken we naar Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht - dan komt dat boven de vier ton uit.
Wat is jouw maximale hypotheek?
De tendens dat er steeds minder woningen te koop staan zet zich alleen maar door. Voor het eerste kwartaal van 2019 waren dat er 17% minder. Wel werden er in het afgelopen kwartaal 2,9% meer woningen nieuw te koop aangeboden. Daardoor is de krapte-indicator van de NVM ook wat minder ongunstig geworden: van 3,6 woningen om uit te kiezen naar 3,9 - maar de markt blijft heel krap, waardoor verkopers het voor het zeggen hebben in de woningmarkt.
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.