Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogInkomensverklaring Ondernemer soepeler dan voorheen
In februari beloofde de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) - de uitvoerder van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) - al dat er na de inkomensverklaring voor zzp'ers ook een soortgelijk systeem voor andere ondernemers zou komen. Inmiddels is het zo ver.
Tot nu toe moesten ondernemers minimaal 3 jaar actief zijn als ondernemer om in aanmerking te komen voor een hypotheek. Met de Inkomensverklaring Ondernemer is een hypotheek al mogelijk voor alle ondernemers die langer dan 12 maanden actief zijn.
Het bepalen van het inkomen waarop de hypotheek verstrekt wordt draait niet meer om jaarcijfers van de afgelopen drie jaar. In plaats daarvan kijken ze naar de verdiencapaciteit. Daarbij maakt het niet uit met welke contractvorm iemand zijn inkomen verdient.
De eerste banken die gaan werken met de Inkomensverklaring Ondernemer zijn ASR, Aegon, NIBC Direct en Lloyds Bank. In de komende maand komen daar verschillende andere geldverstrekkers bij.
Een NHG-hypotheek is niet voor alle woningaankopen mogelijk. Alleen voor woningen met een koopsom tot € 265.000 kan de koper een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie krijgen. Dat geldt dus ook voor ondernemers die een huis willen financieren met NHG.
Benieuwd welke rente er hoort bij een NHG-hypotheek?
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.