Heb je een eigen huis of wil je er één gaan kopen? Dan is de kans groot dat je een hypotheek (nodig) hebt. Door je goed te verdiepen in hypotheken zorg je dat je de juiste beslissing neemt voor de financiering van jouw woning.
Alles over hypothekenHeb je geld nodig en wil je daarvoor een lening afsluiten? Verdiep je dan even goed in welke lening dat moet worden, en bij welke geldverstrekker. De verschillen zijn groot – de keuze van de beste lening kan je veel geld besparen!
Alles over geld lenenSparen is verstandig maar de spaarrente is niet overal even lonend. Ben je op zoek naar een goede plek voor jouw spaargeld? Kijk dan goed naar de spaarvorm en spaarbank die je kiest – qua rendement en qua garantie.
Alles over sparenVerzekeren doe je voor de zekerheid. Om de financiële gevolgen van onverwachte gebeurtenissen af te dekken. De keuze van een verzekering valt niet altijd mee… welke risico’s moet je verzekeren? En bij welke verzekeraar dan?
Alles over verzekerenBij de meeste mensen gaat het grootste deel van het inkomen op aan maandelijkse lasten. Als je kritisch kijkt naar deze maandlasten, valt er vaak meer te besparen dan je denkt. Wij helpen daar graag bij.
Alles over besparenWil je beleggen? Dan is het belangrijk dat je goed geïnformeerd bent voordat je begint. HomeFinance helpt je met handige overzichten van brokers en beleggingsapps.
Alles over beleggenHet is handig om op de hoogte te blijven van wat er op het gebied van geldzaken gebeurt. Met HomeFinance.nl heb je steeds de belangrijkste ontwikkelingen in beeld over hypotheken, lenen, sparen, inflatie en rentestanden.
Nieuws & blogDEFAM, Interbank en Findio verlagen de minimale leenrente naar 3,9 procent
Zowel DEFAM, Interbank als Findio verlagen de rente op hun persoonlijke lening. De minimale rente bij alle 3 kredietverstrekkers wordt 3,9%. Omdat Freo en BNP Paribas al een minimale rente van 3,9% hanteerden, wordt het met 5 kredietverstrekkers met dezelfde leenrente dringen aan de kop van de rentelijstjes. De vraag is wanneer de eerste kredietverstrekker de rente verder verlaagt en we eindelijk een nieuw toptarief zullen zien.
Direct alle leningen vergelijken
Zoals we al vaker geschreven hebben, zien we de dalingen op de rentemarkten maar beperkt terug in de leenrentes. In onderstaande tabel hebben we de volgende rentes tegenover elkaar gezet:
Opvallend is dat de leenrentes veel minder gedaald zijn dan de hypotheekrente en kapitaalmarktrente. Dit geldt zeker voor de rentes van het doorlopend krediet (dat langzaam uit de gratie raakt), maar ook voor persoonlijke leningen.
De bovenvermelde renteverlagingen leveren nog geen nieuwe laagste leenrente op. Bij BNP en Freo was 3,9% tenslotte al het scherpste tarief. Ervaring leert dat de nummer 1 positie - zeker vanuit vergelijkingssites - veel extra klanten oplevert. De vraag is dan ook welke van deze 5 kredietverstrekkers de rente het eerst verder zal verlagen om zo als enige kredietverstrekker bovenaan de vergelijkingslijstjes te komen te staan.
Homefinance.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor onze cookie en privacyverklaring.